Popularna nazwa latawca o tradycyjnym kształcie. Nazwy zaczęto używać gdy na rynku w 2005 pojawiły się płaskie latawce (bow concept).
Całkowita Powierzchnia Latawca
(ang. flat area) całkowita powierzchnia latawca mierzona w metrach kwadratowych. Praktycznie wszyscy producenci sprzętu kitesurfingowego w chwili obecnej używają tej miary w celu oznaczenia rozmiaru kite'a.
Pętla w latawcu czterolinkowym łącząca za pomocą trapezukitesurfera z kite'em. Dzięki chicken-loopowi możliwa jest regulacja mocy latawca poprzez zmianę jego kątu natarcia.
Chicken loop połączony jest dzięki lince przechodzącej przez bar z taśmą depowera, do której przymocowane są następnie dwie linki środkowe latawca.
Ponieważ poprzez chicken-loopa jesteśmy na stałe przymocowani do latawca, prawie wszystkie chicken-loopy posiadają w chwili obecnej systemy bezpieczeństwa umożliwiające odczepienie się od latawca w razie niebezpiecznej sytuacji (czerwona zawleczka na zdjęciu). Jest to absolutny wymóg bezpieczeństwa, którego nie można lekceważyć!
Widoczna na zdjęciu rurka przechodząca przez środek chicken-loopa sprawia że w chwili braku napięcia na linkach, chicken-loop nie zsunie się z hakatrapezu.
Nazwa chicken-loop pochodzi z czasów kiedy używanie latawca czterolinkowego uchodziło za oznakę słabości, a najpopularniejsze ciągle jeszcze były latawce dwulinkowe. "Chicken out" oznaczające w języku angielskim "przestraszyć się" używane było w odniesieniu do osób używających latawców czterolinkowych, które rzekomo bały się mocy oraz braku możliwości jej regulacji w latawcach dwulinkowych.
Kamizelka chroniąca żebra oraz klatkę piersiową przed upadkami. Uwaga: crash vest ma z reguły bardzo małą wyporność więc w żadnym wypadku nie może spełniać funkcji kamizelki ratunkowej.
Custom
Deska lub latawiec wykonany ręcznie na specjalne zamówienie.